DC55A-12120
← Back to DC55A Series
Technical Specifications
Model NumberDC55A-12120
Rated VoltageDC 12V
Working Voltage RangeDC 10-18V
Rated Current4.5A
Maximum Head12 M
Maximum Flow Rate1700 L/H
Noise Level~35dB
Liquid Temperature Range-30~100°C
Inlet Diameter20mm
Outlet Diameter20mm
Dimensions100mm*78mm*62mm
Weight0.52kg
Pump Shell MaterialPA66+30%GF (can be customized to other materials)