| Model Number | DC55A-12120 |
| Rated Voltage | DC 12V |
| Working Voltage Range | DC 10-18V |
| Rated Current | 4.5A |
| Maximum Head | 12 M |
| Maximum Flow Rate | 1700 L/H |
| Noise Level | ~35dB |
| Liquid Temperature Range | -30~100°C |
| Inlet Diameter | 20mm |
| Outlet Diameter | 20mm |
| Dimensions | 100mm*78mm*62mm |
| Weight | 0.52kg |
| Pump Shell Material | PA66+30%GF (can be customized to other materials) |
Contact our engineering team for custom specifications, samples, or bulk pricing.