| Model Number | DC35-1218 |
| Rated Voltage | DC 12V |
| Working Voltage Range | DC 5-12V |
| Rated Current | 0.39A |
| Maximum Head | 1.8 M |
| Maximum Flow Rate | 200 L/H |
| Noise Level | ~40dB |
| Liquid Temperature Range | -30~60°C |
| Inlet Diameter | 10mm |
| Outlet Diameter | 10mm |
| Dimensions | 38.6mm*35.2mm*59.2mm |
| Weight | 0.1kg |
| Pump Shell Material | ABS (can be customized to other materials) |
No other models in this series.
Contact our engineering team for custom specifications, samples, or bulk pricing.