| Model Number | DC55I-24200 |
| Rated Voltage | DC 24V |
| Working Voltage Range | DC 10-30V |
| Rated Current | 3.3A |
| Maximum Head | 20 M |
| Maximum Flow Rate | 800 L/H |
| Noise Level | ~35dB |
| Liquid Temperature Range | -30~100°C |
| Inlet Diameter | 12mm |
| Outlet Diameter | 10mm |
| Dimensions | 98.8mm*77.5mm*78mm |
| Weight | 0.52kg |
| Pump Shell Material | PA66+30%GF (can be customized to other materials) |
Contact our engineering team for custom specifications, samples, or bulk pricing.