| Model Number | DC45C-2480 |
| Rated Voltage | DC 24V |
| Working Voltage Range | DC 10-30V |
| Rated Current | 1.7A |
| Maximum Head | 8 M |
| Maximum Flow Rate | 1250 L/H |
| Noise Level | ~35dB |
| Liquid Temperature Range | -30~100°C |
| Inlet Diameter | G1/2″ thread |
| Outlet Diameter | G1/2″ thread |
| Dimensions | 89mm*68mm*85mm |
| Weight | 0.3kg |
| Pump Shell Material | PA66+30%GF (can be customized to other materials) |
Contact our engineering team for custom specifications, samples, or bulk pricing.